Çiçeği burnunda Çocuk Korosu ilk konserini verdi…

Çiçeği burnunda Çocuk Korosu ilk konserini verdi…

 

Çocuklarımızı müzikle dolu yepyeni bir dünya ile tanıştırmak ve 8–16 yaş arası çocuk ve gençlerimize müzikal becerilerini sınayabilecekleri yepyeni bir olanak sunmak amacıyla mayıs ayında kurulan Bahçelievler Belediyesi Çocuk Korosu ilk konserini verdi. Geçtiğimiz günlerde Nurettin Topçu Kültür Merkezinde gerçekleşen ilk konser sınavından başarıyla çıkan çiçeği burnunda çocuk korosu topluluğu izleyicilerden yoğun alkış aldı.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı Alp Köksal yönetimindeki koro üyeleri, birlikte şarkı söylemeyi ve müziğin tüm güzelliklerini bu koroda öğrenecek.

Çocuk korosunun eğitim müfredatı, temel müzik bilgisinin kazandırılmasına yönelik olarak, müzik kültürü, evrensel ve ulusal bestecilerin tanınması, nota, bona, solfej çalışmalarının yanı sıra; çok sesli ve tek sesli çocuk korosu parçalarının öğrenilmesi, şan ve nefes egzersizleri ile şarkı söyleme kabiliyetinin artırılması gibi dolgun bir içerikten oluşuyor. Ayrıca müziğin temel niteliklerinden olan sahne ahlakı ve disiplini de çocuklarımızın edindikleri temel kazanımlar olacak.