Kahramanların Günü

19 Eylül Gaziler Günü kutlu olsun

Kahramanların Günü

 

 

Vatanı vatan yapan, Gazilerimizin günü törenlerle kutlandı…

Kurtuluş Savaşında, Çanakkale’de, Kore’de, Kıbrıs’ta, terörle mücadelede ve 15 Temmuz’da, Gazilik şerefine ve onuruna kavuşan kahraman Gazilerimiz, 19 Eylül Gaziler Gününde saygıyla anıldı.

Gaziler Günü Kutlama Programı, Kamu Binaları Meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam eden Gaziler Günü çelenk sunma töreninde, Bahçelievler Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı adına çelenkleri sunuldu.

Bahçelievler Hükümet Konağı önünde düzenlenen törene Bahçelievler Kaymakamı İlker Arıkan, Garnizon Komutanı Personel Albay Haluk Sak, Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, Kıbrıs Gazileri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, okul ve belediye birim müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Törenin ardından gaziler ve yakınları kendileri onuruna verilen kahvaltıda bir araya geldi.

Belediye Bakanı Dr. Hakan Bahadır’ın ev sahipliği yaptığı etkinliğe Bahçelievler Kaymakam İlker Arıkan, Garnizon Komutanı Albay Haluk Sak ile gaziler ve aileleri katıldı.

Tüm şehitlerimizin aziz ruhlarına, okunan Kur-an tilavetiyle başlayan program Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır ve Kaymakam İlker Arıkan’ın masaları tek tek dolaşarak gazi ve yakınlarıyla selamlaşmasıyla devam etti.

Anma programında konuşan Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır; “Şehitler nurlanmış, Gaziler onurlanmış kimselerdir. Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşu öncesinde ve sonrasında şehit olmuş, gazi olmuş ve daha sonra rahmetli olmuş başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere hepsine rahmet diliyorum, hayatta olanları da minnetle anıyorum. Şehitlik ve gazilik düğer dinlerde olmayan bir kavramdır. Şehitlerimiz ve gazilerimiz bizim başımızın tacıdır, onlara sonsuz minnet borçluyuz. Allah’ım bizlere bir daha kurtuluş savaşları,15 temmuzlar yaşatmasın, Türkiye Cumhuriyetimizi kıyamete kadar her zaman birlik ve beraberlik için de hareket etmemizi sağlayarak ilelebet yaşatsın” dedi.

Program daha sonra hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.