19 Mayıs coşkusu hiç bitmeyecek

100 yıl önce bir kıvılcımla yanmaya başlayan meşalemiz asla sönmeyecek...
19 Mayıs coşkusu hiç bitmeyecek
Aziz Vatanımızın bağımsızlık temellerinin atıldığı ilk gün olan 19 Mayıs 1919’un anısına, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk Gençliğine armağan edilen Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkulu bir törenle kutlandı.
Yenibosna Şehir Stadında gerçekleşen kutlamalara Bahçelievler Kaymakam İlker Arıkan, Garnizon Komutanı Personel Albay İsmail Hançerlioğulları, Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, İlçe Emniyet Müdürü Kenan Şaban Süzgün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Numan Şahin, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Numan Nafiz Şahin’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından çeşitli okullardan törene katılan öğrenciler, sundukları birbirinden güzel spor ve folklor gösterileri töreni izleyen vatandaşların beğenisini kazandı. Tören sonrasında, Milli Mücadeenin 100. Yılı kutlamaları kapsamında okullar arasında yıldız kızlar-erkekler ve genç kızlar-erkekler kategorilerinde yapılan okçuluk müsabakalarında dereceye giren öğrenciler için kupa töreni yapıldı. Dereceye giren öğrencilere Bahçelievler Kaymakamı İlker Arıkan, Garnizon Komutanı Personel Albay İsmail Hançerlioğulları, Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Numan Şahin tarafından kupa ve madalyalarının yanı sıra çeşitli hediyeler verildi.