23 NİSAN KUTLU OLSUN

Bayramımız kutlu, çocuklar hep mutlu olsun…

 

TBMM 99 Yaşında…

 

23 NİSAN KUTLU OLSUN

 

Ülkemiz ve tüm dünya çocuklarına ilk kez ve sadece ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Bahçelievler’de de coşkuyla kutlandı.

Kamu binaları alanında gerçekleştirilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinliklerine, İlçe Kaymakamı İlker Arıkan, Garnizon Komutanı Personel Albay Durmuş İlhan Başer, Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır ile çocuklar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İki Devlet bir Milletin çocukları 23 Nisan coşkusunu birlikte yaşadı…

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende, İlçe Kaymakamı İlker Arıkan, Garnizon Komutanı Personel Albay Durmuş İlhan Başer, Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır’ın çocukların bayramını kutlamalarının ardından öğrenciler 23 Nisan konulu şiirler okudu.

Okulların oyun ve folklor gösterileri ile devam eden şölende, Yayla İlkokulu öğrencilerinin sahnelediği halk oyunları, Emlak Konut İlkokulu öğrencilerinin sahnelediği Ront gösterisi ve Mehmet Şen İlkokulu öğrencilerinin sahnelediği ritim gösterisi, halk oyunları ve çocuk korosu izleyicilerden yoğun alkış aldı.

Milli Eğitim Müdürlüğünün davetlisi olarak kardeş ülke Azerbaycan’dan gelen öğrencilerin sahnelediği dans ve folklor gösterisi de büyük beğeni topladı.

Törende ayrıca, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “23 Nisan” başlığı altında gerçekleştirilen kompozisyon, resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere İlçe Kaymakamı İlker Arıkan, Garnizon Komutanı Personel Albay Durmuş İlhan Başer ve Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır tarafından ödül verildi.