Bahçelievler Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı…

Meclisin ilk toplantısına Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır başkanlık etti

Bahçelievler Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı…

 

Bahçelievler Belediye Meclisi, 31 Mart yerel seçimleri sonrası ilk oturumunu gerçekleştirdi. 

Belediye meclis salonunda gerçekleşen ilk toplantıya, Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır başkanlık etti.

Seçilen 45 meclis üyesinin tamamının hazır bulunduğu ilk toplantı, alınan yoklama ile başlayıp, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Ardından Meclis’e Başkanlık yapan Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır’ın açış konuşması gerçekleşti. Bahadır yaptığı konuşmada: “Meclisimizin, Bahçelievler’imize, İstanbul’umuza, ülkemize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Meclisimizin bu yeni dönemi uyum içinde başarılı hizmetlerle geçirmesini dileyerek meclis çalışmasını başlatıyorum” dedi. Sözlerine seçilen meclis üyelerini tebrik ederek sürdüren Başkan Bahadır; “Bahçelievler halkı 31 Mart itibari ile teveccüh göstererek bize görev verdi. Bugün burada startını vereceğimiz çalışmayı inşallah bundan sonraki süreçte de hep beraberce sürdüreceğiz. Buradan bize bu emaneti veren Bahçelievler halkına teşekkür ediyorum. Bahçelievler halkı bizden hizmet bekliyor, yapacak çok işimiz var. Bundan böyle tüm çabamız Bahçelievler için olacak. Bu çalışmalarda sizlere kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

Başkan Bahadır’ın, yaptığı konuşmanın ardından, diğer gündem maddelerine geçildi ve gerekli komisyonlar oluşturularak, meclis üyeleri görevlendirildi. Buna göre isimleri belirlenen meclis üyeleri gerekli komisyonlarda görev yapacak.

Meclis ihtisas komisyonları belirlendi

Meclis komisyon seçimlerinde, Meclis 1. Başkan Vekilliğine Av. Helin Görgül, 2. Başkan Vekilliğine Celal Altunel, divan kâtipliklerine Onur Akay, Sefa Kiler, Oktay Koçbıyık ve Ufuk Emre Bektaş seçildiler.

Meclis toplantısının devamında ise Encümen Üyeleri ve Meclis İhtisas Komisyonları üye seçimleri gerçekleşti.

Bahçelievler Belediyesi Daimi Encümen Üyeliklerine Ayhan Kalkan, Ali Bekgöz, Gökhan Subay seçilirken, İmar Komisyonu üyeliklerine ise Mustafa Nuri Kalyoncu, Göksel Erdem, Sayit Akkuş ve Baki Aktaş seçildi.

Öte yandan, Plan ve Bütçe komisyonuna; İsmail Karabiber, Şeyma Akdaa, Sefa Kiler, Yaşar Kartal, Yalçın Avcı;

Hukuk komisyonuna; Muhammed İbrahim İnan, Feyzal Bayraktar, Ufuk Emre Bektaş, Filiz Baygın, İsmail Hakkı Temel;

Tarife Komisyonuna; Necati Yaman, Nevzat Arslan Yılmaz, Hızır Sözüer, Tahsin Balekoğlu, Fevziye Yalçın;

Gençlik ve Spor Komisyonuna Oktay Koçbıyık, Recai Alp, Halit Özaydın, Hüseyin Uçak, Temel Polat; Eğitim, Kültür ve Turizm  Komisyonuna; Yeliz Alacatlı, Resul Bezirgan, Danış Danışman, Elif Yılmaz, Rüştü oğuz;

Sağlık ve Çevre Komisyonuna; Bahar Karabulut, Mehmet Kaya, Elif Dehmen Temiz, Nail Karaman, Musa Şenel ve Engelliler Komisyonu üyeliklerine de, Mustafa Şahin, Onur Akay, Filiz Baygın, Fevziye Yalçın, Temel Polat seçildiler. Marmara Belediyeler Birliği üyeliklerine ise Göksel Erdem ve Şeyma Akdaa seçildi.