Fenerbahçe Kupası açıldı..!

Avrupa Basketbol Şampiyonu Fenerbahçe’nin THY Euroleague Kupası Bahçelievler’de anıtlaştı…

Fenerbahçe Kupası açıldı..!

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımının Euroleague Final-Four 2016-2017 sezonunda Avrupa Şampiyonu olarak kazandığı THY Euroleague Kupası Anıtı Bahçelievler'de törenle açıldı.

Kocasinan Merkez Mahallesi, Kemal Sunal Caddesi üzerinde konumlandırılan Fenerbahçe Euroleague Anıtının açılış törenine AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, AK Parti İlçe Başkanı Av. Ramazan Açıkgöz, AK Parti Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Dr. Hakan Bahadır, meclis üyeleri, mahalle muhtarları, Bahçelievler Fenerbahçe Spor Okulu öğrencileri ilçe sakinleri ve çok sayıda Fenerbahçe taraftarı katıldı.

Türk Sporunun futbol dışında da sürekli güçlenerek geliştiğini ve Türkiye’nin sporda, Dünya’da haklı yerini almaya başladığını belirten Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu “THY Euroleague Kupasını kazanarak Avrupa Şampiyonu olan Fenerbahçe’nin Kupasını, spor denince ilk akla gelen ilçe olan Bahçelievler’imizde anıtlaştırmanın gururunu yaşıyoruz” dedi. Başkan Develioğlu 2017'de Fenerbahçe'nin Avrupa'nın en büyük kupasını kazandığını hatırlatarak, şu ifadeleri kullandı:

"Burada dünyada ve Avrupa'da kupalar alan kulüplerimizin anıtlarını yapmıştık. Anadolu Efes’in 1996’da kazandığı Koraç Kupası, Galatasaray’ın 2000 yılında kazandığı UEFA kupasının daha önce anıtlaştırılmıştı, Beşiktaş’ın 2012’de Avrupa’da kazandığı FIBA Eurochallenge Kupasını da biz anıtlaştırmıştık. Fenerbahçe'mizin kazandığı böyle büyük bir kupanın ilçemizde simgesinin olması bize mutluluk verir diye düşündük. Birkaç aydır bu anıtı 'Fenerbahçe Kulübüyle birlikte açalım.' diye kendilerinden randevu istedik ama onlar da çok yoğundu, olmadı. Burada onların bir anıtının olduğunun bilinmesini isteriz. Fenerbahçemiz böyle büyük bir kupayı kazanmasıyla birlikte, bu kupanın Bahçelievler’de anıtının bulunması bize mutluluk verir dedik ve anıtı yaptık. Biz Fenerbahçe Kulübünü ve camiasını tebrik ediyoruz. İnşallah bu sene de Avrupa Ligi'ni kazanarak, ikinci kez kupayı alacaklar. Öyle gözüküyor. İnşallah bu kupanın yanına bir tane daha koyarız."

Bahçelievler’in 118’nci Parkına İhsan Günden’in Adı Verildi

Fenerbahçe anıtı ile birlikte, anıtın hemen karşısında 118’nci park olarak yeni yapılan ve Soğanlı Mahallesi sakinlerinden Merhum İhsan Günden’in ismi verilen par da açılarak ilçe ve çevre sakinlerinin hizmetine sunuldu.

Uzun yıllar Soğanlı mahallesinde ikamet ederek oturduğu mahalleye yaptığı hayır işleriyle tanınan ve geçtiğimiz yıllarda vefat eden İhsan Günden’in adının verildiği parkın açılışına merhumun oğlu Metin Günden ve aile yakınları da hazır bulundu.

Belediye Başkanı Osman Develioğlu İhsan Günden Parkının açılış kurdelesini keserken yaptığı konuşmada;

“İhsan abi benim çok sevdiğim ve değer verdiğim bir hizmet adamıydı. Onu tanımış olmaktan çok mutluyum. Onun isminin bu parkta yaşamasını istedik. Bugün burada Fenerbahçe Basketbol takımımızın Euroleague Kupası ile birlikte ilçemize önemli hizmetleri geçmiş olan İhsan Günden’in ismini verdiğimiz 118’nci parkımızın açılışını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz..

Fenerbahçe Basketbol Takımı Avrupa Kupası Anıtı

Heykelin tasarım ve yapımı Heykeltraş Coşkun Özer’e ait olup; 7 mt’lik yükseklikteki kaidede basket sayısı atan oyuncu figürü canlandırılmış ve çevre düzenlemesi yapılarak tamamlanmıştır. Sarı-Lacivertli camia ve Bahçelievler halkımız için hazırlanan bu anıtla birlikte;  “Spor denince ilk akla gelen ilçe olan Bahçelievler” olmanın gururu tekrar yaşanmaktadır.

Bilindiği gibi, Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı, 2016-2017 Euroleague Final-Four'da, Yunanistan ekibi Olympiakos'u 80-64 yenerek sezonu şampiyon olarak tamamlamıştı. Sarı-lacivertli ekip bu başarı ile ilk kez Euroleague kupasını müzesine götürdü.

Kocasinan Merkez Mahallesi İhsan Günden Parkı

Kocasinan Merkez Mahallesi Kemal Sunal Caddesi, Kandaş Sokak üzerinde 3059m2 ‘lik alanda kurulmuş park,  modern tasarım çizgileri ışığında çocuk oyun ve spor alanları konseptiyle 2018 yılında yapımı tamamlanmıştır.

İlçe Sakinlerimizin her türlü rekreatif ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde fonksiyon çeşitliliği düşünülmüş olup, en kaliteli malzemeler kullanılarak sağlıklı ve sürdürülebilir çevreler yaratmak amacı hedeflenmiştir. Parkın bünyesinde; 0-6 yaş çocukların kullanımına uygun oyun alanı, 6-12 yaş çocukların kullanımına uygun Macera Oyun alanı, Fitness aletleri, Basketbol sahası, dinlenme ve yürüyüş alanları bulunmaktadır. Sert zemin döşemesi olarak sentetik reçineli mozaik kaplaması kullanılmış olup, peyzaj görünümü açısından farklı desenler ve renkler ile projemize farklılık kazandırılmıştır.

Ayrıca vatandaşlarımızın parkı verimli kullanabilmeleri amacıyla sarfiyatsız ledli aydınlatma elemanlarıyla parkımızın aydınlatma çalışmaları tamamlanmış, çevre, yol ve tretuvar çalışmaları da belediyemizce yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.