Bahçelievler 5 NOLU 112 Acil Yardım İstasyonu Açıldı.

Bahçelievler 5 NOLU 112 Acil Yardım İstasyonu Açıldı.

 

Bahçelievler 5 nolu 112 Acil yardım istasyonu açıldı.

Bahçelievler Belediyesi ve hayırsever iş adamlarının desteği ile yaptırılan Bahçelievler 5 nolu 112 Acil yardım istasyonu düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Törene İstanbul Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Doç. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, Bahçelievler Kaymakamı İlker Arıkan, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Bahçelievler İlçe Müftüsü Yunus Acar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, Ak Parti Bahçelievler İlçe Başkanı Av. Ramazan Açıkgöz, Ak Parti Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Dr. Hakan Bahadır,  Bahçelievler İlçe Sağlık Müdürü Serap Sarıhan Akkum ile çevre sakinleri katıldı.

 

Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Doç. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan törende yaptığı  konuşmasında ‘’Sağlık müdürlüğü olarak 265 tane istasyonumuz var bunlara 40-45 tane daha yeni ilave etmeyi planlıyoruz. Bunlardan bir tanesini Bahçelievler’de hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz.’’ dedi.

Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ise yaptığı konuşmada;   “Hükümetimize ve sağlık hizmetlerini yürüten sağlık çalışanlarına, sağlığımıza bu kadar önem verdikleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz, inşallah sağlık tesislerine ihtiyaç içinde gitmeyiz, inşallah ihtiyacımız olmaz. Ama o tesislerin buralarda olması bize güç verir kuvvet verir kendimizi emin hissederiz. O yüzden böyle tesislerimizi ne kadar çoğaltabilirsek kendimizi daha güvende hissederiz.” dedi.

Bahçelievler Kaymakamı İlker Arıkan da yaptığı konuşmada “Sağlık çok önemli, bu tür sağlık yatırımlarının yapılması hepimizi çok sevindiriyor, bu tesisin yapılmasında emeği geçen başta Belediye Başkanımız ve hayırsever vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış programı kurdele kesiminin ardından okunan dualarla son buldu.