Bahçelievler’in akciğerlerine yeni isim…

 

Bahçelievler’in akciğerlerine yeni isim

 

Şehir korusunun adı Millet Bahçesi oldu

 

Bahçelievler Belediyesince geçtiğimiz yıllarda yaptırılarak halkın hizmetine sunulan Şehir Korusunun adı “Millet Bahçesi” olarak değiştirildi. 

Bahçelievler’in komşu ilçelerden gelen vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği, gece yarısına kadar ailece gidip, spor ve piknik yapabildiği, 70 bin m2’lik alan üzerine kurulu Millet Bahçesinde, oyun alanlarının yanı sıra ortak kullanıma uygun barbeküler de var. 

Özellikle spor tesisleri konusunda büyük atılımlar yapan Bahçelievler Belediyesi, şehrin ortasına hizmete sunduğu gizli cennetle de adından sıkça söz ettiriyor.

Yeşil alan miktarını 4 kat arttırdık

Bahçelievler’i yaşanmaktan keyif alınan, adına yaraşır bir ilçeye dönüştürmek için park, bahçe ve yeşil alanlarını nicelik ve nitelik olarak zenginleştirmeyi amaç edindiklerini söyleyen Belediye Başkanı Osman Develioğlu; ‘Bu doğrultuda 15 yıldan beri sürdürülen çalışmalarla yeşil alan miktarını yaklaşık 4 kat arttırarak kişi başına 3.85 metrekareye ulaştırdık’ dedi.

Huzurlu bir ortam

Yenibosna Merkez Mahallesindeki “Millet Bahçesi”, kent içindeki yeşil alanların kentsel tasarım, iklim, ekoloji ve rekreasyonun artan önemiyle insan ve çevre üzerindeki etkisini kanıtlayan örnek uygulama. Vatandaşların ailece gidip eğlenebilecekleri, piknik yapıp hoşça vakit geçirebilecekleri, trafikten uzak olan Millet Bahçesi içerisinde yer alan yapay şelale ve gölet halkın ilgisini çekiyor

0-12 yaş çocuklar için özel oyun alanlarının da bulunduğu Millet Bahçesinde 3 kilometrelik yürüyüş parkuru da bulunuyor.